Kolejkowo- Cudowny świat w miniaturze!

Uwielbiamy rodzinne atrakcje, które są interesujące zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Gdy dowiedzieliśmy się o instnieniu wrocławskiego Kolejkowa, wiedzieliśmy, że musimy odwiedzić to niesamowite miejsce!

Ta największa makieta kolejowa w Polsce znajduje się w sali dworca Świebodzkiego. Świetna lokalizacja ( ok. 800m od wrocławskiego rynku), szczegółowo i realistycznie dobrane eksponaty, pociągi,  samochody oraz całe fragmenty miasta- to wszystko sprawia, że Kolejkowo to niewątpliwie obowiązkowy punkt zwiedzania i spędzenia wolnego czasu w stolicy Dolnego Śląska.

Już od samego wejścia kolejkowy świat zachwyca różnorodnością. Możemy zaobserwować tu różne scenki z życia codziennego, od życia na wsi, przez  ciężką pracę na budowie i intensywny dzień w szpitalu. Zatankujemy samochód na stacji paliw, przyjrzymy się turystom na górskich szlakach, na plaży czy w lesie. Zajrzymy do cyrku, na plac zabaw i do kawiarni, a gdy przygasną trochę światła- podglądniemy nawet co ciekawego dzieje się u sąsiadów z bloku.  Jednym słowem- REWELACJA!

 

 

Nie sposób wszystkiego opisać. Perfekcyjnie dopracowane detale, ruchome lokomotywy i auta, realistyczne figurki ludzi i zwierząt, do tego masa zabawnych sytuacji ulokowanych również w charakterystycznych miejscach Wrocławia oraz okolic.

Gdy wydaje się, że zobaczyło się już wszystko- efekt nocy ukazuje całość w nowym świetle!

 

 

Tutaj każde dziecko poczuje się jak w magicznym miasteczku.  Dodatkowo wspaniała obsługa aktywizuje dzieci różnymi zadaniami. Np. trzeba znaleźć 10 piesków, kotki, napis Kolejkowo itp. Naprawdę świetna zabawa dla dzieci oraz dorosłych. W nagrodę dostaje się naklejkę „Kolejkowo”.

Na plus działają również podwyższenia, dzięki którym dzieci mogą spoglądać na makiety z wyższego poziomu ( nie trzeba maluchów trzymać na rękach) .

Po lewej stronie od wejścia jest również kącik zabaw- pozycja obowiązkowa dla każdego brzdąca.

 

Całe Kolejkowo mieści się na dwóch poziomach. O ile na parterze nie ma problemu z poruszaniem się z wózkiem to na pierwsze piętro prowadzą schody (brak windy). Trzeba więc będzie wózek zostawić na dole i pomaszerować w górę z malcem na rękach.

Toalety są bezpłatne, w rogu wstawiony jest przewijak- można więc bez obaw zwiedzać to miejsce z najmłodszymi.

 

Ceny biletów:

Normalny 19zł

Ulgowy 15zł (dzieci  3-18 lat, studenci, emeryci, renciści oraz osoby niepełnosprawne)

Poniżej 3 lat wstęp wolny

Nie ma biletów rodzinnych, natomiast dostępne są bilety dla grup zorganizowanych (od 15 osób)

Normalny kosztuje 15zł, a ulgowy 12zł.

Bilety można kupić przez internet, wejściówki są wtedy ważne przez 15 dni od dnia zakupu.

 

Godziny otwarcia: 10:00- 18:00.

Kolejkowo jest czynne przez cały rok, również w niedziele i święta.

Adres:

Pl. Orląt Lwowskich 20B
53-605 Wrocław

 

Przy wejściu do budynku jest stolik na którym znajduje się darmowa mapa centrum Wrocławia oraz ulotka z najciekawszymi miejscami do zwiedzania. Oprócz tego można zakupić pamiątki, w tym magnesy i inne drobiazgi.

 

Na koniec jeszcze kilka zdjęć z naszej wizyty:

 

Na pewno wrócimy jeszcze do tego wspaniałego miejsca. Kolejkowo nieustannie się rozbudowuje! Dowiedzieliśmy się, że w planach jest otwarcie kolejnego piętra dla zwiedzających. Nie możemy się doczekać!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *